Po rocznej przerwie do Sosnowca powraca Manufaktura św. Mikołaja. Impreza dla dzieciaków odbędzie się na placu przed Urzędem Miejskim

2021-12-02 13:21
Manufaktura świętego Mikołaja
Autor: UM Sosnowiec Manufaktura świętego Mikołaja

5 grudnia przy Alei Zwycięstwa staną świąteczne stoiska, gdzie będzie można napisać list do świętego Mikołaja, czy wziąć udział w warsztatach robienia ozdób choinkowych.

Będzie też troszkę nowości.

- Będzie mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci, górka snowtubingu, karuzele, chatka św. Mikołaja, w której będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie. Dookoła urzędu jeździć będzie ciuchcia św. Mikołaja, stanie fotobudka. Będą także pokazy rzeźbienia w lodzie, pokazy cyrkowe, konkursy, gry i zabawy - powiedział nam Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Odbywająca się od kilku lat Manufaktura świętego Mikołaja w Sosnowcu już na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich. Rok temu z powodu pandemii nie odbyła się.

- Bardzo nad tym ubolewaliśmy. Tym razem postanowiliśmy imprezę zorganizować ponieważ potrzeba dzieciaków jest olbrzymia aby coś się działo i nie spędzały czasu tylko w domu. Z tym żeby zadbać o bezpieczeństwo postanowiliśmy imprezę całkowicie wyprowadzić z tradycyjnych pomieszczeń Urzędu Miejskiego, gdzie zawsze elfy obsługiwały dzieciaki i ich rodziców i całość Manufaktury organizujemy przez budynkiem - powiedział nam Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00, a zakończy przed godziną 17.00 odpaleniem światełek na miejskiej choince. Świąteczny nastrój w centrum miasta będzie wyczuwalny już od 4 grudnia.

W dniach 4-5 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny. Stoiska handlowe ze świątecznym asortymentem umiejscowione zostaną na Al. Zwycięstwa.

Ze względu na Manufakturę św. Mikołaja oraz Jarmark Świąteczny już od 3 grudnia (piątek) od godz. 13.00 zostanie zamknięty parking przed UM oraz będzie obowiązywał zakaz parkowania i poruszania się na Al. Zwycięstwa od ul. Mościckiego do ul. Śmigielskiego (obydwie strony).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE