Po raz 14 rowerzyści pokażą siłę. 19 września odbędzie się Zagłębiowska Masa Krytyczna

2021-09-13 14:01
19 września odbędzie się Zagłębiowska Masa Krytyczna
Autor: fb Zagłębiowska Masa Krytyczna 19 września odbędzie się Zagłębiowska Masa Krytyczna

Zagłębiowska Masa Krytyczna przejedzie przez trzy zagłębiowskie miasta. Uczestnicy pokonają 15-kilometrową trasę z Sosnowca, do Dąbrowy Górniczej z metą na Plaży Miejskiej w Będzinie.

W ubiegłym roku z powodu pandemii rowerzyści pokonywali całą trasę indywidualnie. W tym roku wraca formuła wspólnego przejazdu przez zagłębiowskie miasta.

- W tym roku zależy nam na tym żeby wrócić do tradycji, żeby Masa Krytyczna pojechała w większej grupie, żbyśmy wszyscy mogli się integrować, jechać razem, bo to jest tak naprawdę efekt, którego oczekujemy. Mamy być widoczni dla mieszkańców, mamy być widoczni dla innych użytkowników dróg - powiedział nam organizator imprezy Rafał Siciński.

Przesłanie z którym jadą rowerzyści od lat nie zmienia się:

- zwrócenie uwagi na obecność rowerów w mieście, o czym często zapominają urzędnicy podejmując różne decyzje

- wykorzystywanie asfaltu jako podstawowej nawierzchni dróg rowerowych

- powstanie spójnej sieci wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych, przejezdnych dla wszystkich typów rowerów oraz towarzyszącej im infrastruktury (np. parkingi)

- utrzymywanie głównych ciągów rowerowych w stanie przejezdności przez cały rok (w zimę ruch rowerowy nie maleje po przyjściu pierwszych mrozów, ale dopiero po silnych opadach śniegu, gdy ścieżki są nieprzejezdne)

- większy udział rowerów w ruchu ulicznym

Na uczestników imprezy czekać będzie 2 tysiące pakietów startowych. Każdy będzie zwierać kamizelkę, vouchery oraz miejskie gadżety.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE