Place zabaw, nowe chodniki, czy tężnie solankowe. Rusza IX edycja Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu

2022-05-13 16:06
Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu

Mieszkańcy Sosnowca mogą już składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dotychczasowy pomysłom, za grubo ponad 50 milionów zrealizowano ich już prawie 250. Już można zgłaszać projekty.

W tym roku projekty można zgłaszać online.

- Autor wchodzi na naszą stronę obywatelski.sosnowiec.pl i tam może kliknąć w ikonę Zgłoś Projekt. Wypełnia dane dokładnie takie jak na formularzu papierowym. Może dołączyć pliki jakie chce, która mogą pomóc w opisie swojego pomysłu, przesyła to do nas i tyle. Całość trwa chwilę - powiedział nam Piotr Pluta z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Tym razem do dyspozycji sosnowiczan jest ponad 6,6 mln zł. Milion to pula środków na projekty ogólnomiejskie.

Pomysły nadal można też zgłaszać do 6 czerwca tradycyjnie - w Wydziale Kultury i Promocji Miasta lub wysłać pocztą. Jesienią odbędzie się głosowanie.

W ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 106 projektów. Ostatecznie pod głosowanie poddano 93 z nich, które otrzymały w sumie 31 870 głosów.

Dzięki temu zrealizowanych zostanie 26 inwestycji z Rejonów Konsultacyjnych oraz 1 projekt ogólnomiejski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE