Plac zabaw na os. Środula w Sosnowcu w rozbiórce. Powstanie całkiem nowy

i

Autor: Czytelniczka

Inwestycje

Plac zabaw w Sosnowcu rozebrany. Mieszkańcy są zdezorientowani. Wiemy już, o co chodzi

2023-09-26 19:05

Nie ma już huśtawek, drabinek, toru z opon i wielu innych atrakcji dla dzieci przy pl. Braci Kożuchów na os. Środuli w Sosnowcu. Na plac zabaw wjechały dziś maszyny budowlane. Dlaczego? Wyjaśniamy.

Plac zabaw na os. Środula w Sosnowcu zniknął

Zaniepokojeni mieszkańcy os. Środuli napisali do nas w sprawie rozbiórki placu zabaw znajdującego się przy pl. Braci Kożuchów w Sosnowcu. Rano dzieci jeszcze się tam bawiły, potem nie zostało już praktycznie nic. 

Dzisiaj przyszłam z wnuczką na plac zabaw, bo jest ładna pogoda i oczom nie wierzę. Nic nie ma. Wnuczka się rozpłakała" - pisze nam jedna z mieszkanek.

Na placu zabaw były huśtawki, drabinki, tor z opon, piaskownica i inne atrakcje dla najmłodszych.

Powstanie w tym miejscu nowy plac - z budżetu obywatelskiego

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta, by wyjaśnić, co się stało. Jak się okazuje, plac zabaw został rozebrany ze względu na to, że rozpoczną się tam prace związane z budową nowego.

- Nowy plac zabaw na os. Środula powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy głosowali, projekt wygrał. Na nowym placu będą m.in. zjeżdżalnia, huśtawki, zjazd linowy i zadaszona piaskownica. A to wszystko na bezpiecznej dla dzieci macie - tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. 

Plac zabaw ma powstań do końca 2023 roku.    

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE