Pirat drogowy z Rędzin trafił do aresztu, ale konsekwencje czekają też rodziców 7-latka, który przejeżdzał przez pasy na hulajnodze elektrycznej [WIDEO]

2021-06-11 9:05 Arkadiusz Nauka
Pirat drogowy z Rędzin trafił do aresztu, ale konsekwencje czekają też rodziców 7-latka, który przejeżdzał przez pasy na hulajnodze elektrycznej [WIDEO]
Autor: KMP Częstochowa 7-latek nie może przejeżdżać na hulajnodze elektrycznej przez przejście dla pieszych

Wracamy do sprawy skandalicznego zachowania pirata drogowego w Rędzinach koło Częstochowy. 39-letni mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych kolumnę samochodów i o mało nie potrącił 7-letniego chłopca przejeżdżającego przez pasy na hulajnodze elektrycznej. Pirat drogowy trafił do aresztu, ale konsekwencje czekają też m.in. na rodziców chłopca z hulajnogą.

Na 3 miesiące trafi do aresztu 39-latek, który omal nie potrącił na pasach w Rędzinach k. Częstochowy kilku osób, w tym jadącego hulajnogą chłopca. Okazało się, że mężczyzna ten ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe.

Okazuje się jednak, że nie tylko wobec 39-latka zostaną wyciągnięte konsekwencje. 7-latek nie powinien był w ogóle poruszać się po drodze elektryczną hulajnogą, za co odpowiedzą jego opiekunowie. Również kierująca skodą, która zaparkowała auto przed przejściem dla pieszych poniesie konsekwencje popełnionego wykroczenia.

Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach

- Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami hulajnoga elektryczna jest pojazdem napędzanym elektrycznie i zabronione jest poruszanie się nim po drodze dziecka w wieku do 10 lat oraz przejeżdżaniem wzdłuż po przejściu dla pieszych. Ponadto przepisy zabraniają dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną na drodze, dlatego czynności będą również prowadzone pod kątem naruszenia tego zakazu przez opiekunów 7-latka - poinformowali policjanci z Częstochowy.

- Na nagraniu widać też jak kierująca skodą zatrzymuje swój pojazd przed przejściem dla pieszych. Kłomnicka Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające, ponieważ prawo o ruchu drogowym mówi jasno i jednoznacznie, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych jest niedozwolone. Przepis ten ma na celu przede wszystkim zapewnienie widoczności w rejonie wzmożonego ruchu pieszych - dodaje policja.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE