Pijany kierowca jechał bez koła aż się iskry sypały na DK 94

2022-08-05 9:41
Auto bez koła jechało trasą DK 94 przez Sławków
Autor: Policja Śląska Kierowca samochodu osobowego bez koła był pijany.

Samochód bez koła jechał trasą DK 94 przez Sławków. Kierowca hondy zupełnie nie reagował. Mimo ostrzegawczych znaków dawanych przez innych uczestników ruchu jechał nadal. Aż w końcu został zatrzymany przez policję. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany.

Samochód bez koła jechał DK 94 w Sławkowie

Niecodzienny widok mieli kierowcy jadący trasą DK 94. Drogą wolno jechał samochód osobowy honda civic, a spod podwozia sypały się iskry. Niektórzy dawali znak kierowcy, aby się zatrzymał, bo taka jazda może być bardzo niebezpieczna dla niego, jak i innych użytkowników ruchu. 

Kierowca jednak w ogóle nie reagował i zdawał się nie przejmować awarią samochodu. Aż wreszcie został zmuszony do zatrzymania przez patrol policji.

- Honda jechała na resztce felgi przedniego koła, spod której sypały się iskry. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że kontakt z nim jest znacznie utrudniony, a w jego organizmie znajdują się ponad 4 promile alkoholu - informuje KMP w Sosnowcu.

Wyszło również na jaw, że 53-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie ma uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej cofnięte z powodów zdrowotnych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu.

53-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu grozi:

  • grzywna nie niższa niż 2500 złotych (maksymalna to 30 tysięcy złotych) lub areszt do 30 dni;
  • zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
  • 10 punktów karnych.

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, gdy jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila, jest przestępstwem, za które grozi:

  • grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2000 złotych za stawkę dzienną), ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat;
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat;
  • od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE