Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu już działa. Do dyspozycji dzieci jest ponad 20 różnych urządzeń

i

Autor: UM Zabrze

Inwestycje

Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu już działa. Do dyspozycji dzieci jest ponad 20 różnych urządzeń

2 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw na terenie Zabrza. Atrakcja dla najmłodszych znajduje się na osiedlu Janek. Wkrótce pojawi się kolejny taki obiekt w mieście.

Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu już działa

W piątek - 2 czerwca - odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu. Zlokalizowany na osiedlu Janek obiekt może już cieszyć najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zwłaszcza w upalne dni.

Jak czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu, do dyspozycji dzieci jest aż 21 różnych urządzeń. - To warta 2,5 mln zł inwestycja, na którą skutecznie pozyskaliśmy 90 proc. dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dzięki temu dzieci i młodzież od dziś będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw - przyznaje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. 

Jest to pierwszy, ale nie ostatni wodny plac zabaw w Zabrzu. W planach jest budowa podobnego obiektu w rewitalizowanym Parku Hutniczym, czyli w samym sercu miasta. Koszt wykonania inwestycji szacuje się na blisko 1,5 mln zł.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE