Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców ze szkołą i przedszkolem Maple Bear w Katowicach

2023-05-22 15:03 Materiał sponsorowany

Polsko-kanadyjska szkoła Maple Bear na Stawowej w Katowicach, która otworzy się już we wrześniu 2023 r., zaprosiła rodziców na pierwsze Dni Otwarte. Impreza trwała od piątku do niedzieli (19-21 maja 2023 r.) Rodzice mogli się zapoznać się z unikalną kanadyjską metodologią i programem nauczania, a także porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za rozwój sieci szkół Maple Bear w Polsce i w Europie. W tym czasie ich dzieci świetnie się bawiły się pod okiem nauczycieli i animatorów.

Organizatorzy zaproponowali zajęcia artystyczne i aktywności fizyczne, przykładowe lekcje prowadzone przez doświadczonych nauczycieli z innych szkół Maple Bear w Europie i Kanadzie oraz możliwość poznania nauczycieli, którzy od września poprowadzą zajęcia w katowickiej szkole.

Kanadyjskie podręczniki i Egurolla Dance Studio w cenie czesnego

Jedną z atrakcji były występy młodych tancerek ze katowickiego oddziału Egurrola Dance Studio oraz lekcje prowadzone przez ich trenerów. W ramach czesnego dzieci uczęszczające do szkoły i przedszkola Maple Bear będą mogły korzystać z zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez Egurolla Dance Studio. O tym, jakie inne zajęcia pozalekcyjne znajdą się w programie szkoły, zdecydują sami rodzice.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie klas, które w szkołach Maple Bear na całym świecie zorganizowane są w ten sam, odpowiedni dla kanadyjskiej metodologii sposób, gdzie ogromną rolę grają tzw. centra aktywności, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej możliwości rozwijania ciekawości i kreatywności. Klasy są już wyposażone w pomoce naukowe oraz większość książek wykorzystywanych w procesie edukacyjnym. Szkoła w Katowicach rozpocznie działalność od grupy przedszkolnej (dzieci w wieku od 3 do 6 lat), klasy zerowej oraz klas 1 i 2.

Ilość miejsc ograniczona

W styczniu 2023 r. na Stawowej rozpoczął się intensywny remont, aby dostosować budynek do wymagań Maple Bear i zapewnić najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa oraz wyposażenia. Szkoła wystartuje już we wrześniu 2023 r. i będzie to pierwsza z zaplanowanych 40 szkół, które zostaną otwarte na terenie całego kraju. Polskie szkoły Maple Bear będą realizowały polską podstawę programową w połączeniu z kanadyjskim programem i przy zastosowaniu kanadyjskiej metodologii.

Formalne zapisy do szkoły i przedszkola rozpoczną się 29 maja 2023. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na liczebność klas. Zgodnie ze standardami Maple Bear grupy przedszkolne mogą liczyć nie więcej niż 16-18 dzieci, a każda klasa musi być pod opieką 2 nauczycieli. Zajęcia są prowadzone po angielsku, aby od początku zapewnić dzieciom autentyczną immersję językową. W szkole podstawowej program jest realizowany w obu językach: lokalne programy nauczania, takie jak literatura polska czy historia będą prowadzone się w języku polskim.

Największa sieć edukacyjna na świecie

Obecnie na świecie działa ponad 560 szkół wczesnoszkolnych, podstawowych i średnich Maple Bear. Szkoły Maple Bear na całym świecie działają w systemie franczyzowym, co gwarantuje zachowanie najwyższej jakości nauczania i standardów w zakresie wyposażenia placówek oraz kwalifikacji nauczycieli. Czuwa nad tym Rada Akademicka złożona z ponad 200 wybitnych kanadyjskich edukatorów, którzy zajmują się nie tyko tworzeniem programu nauczania, ale przede wszystkim stałą ewaluacją i edukacją nauczycieli zatrudnionych w szkołach Maple Bear.

Maple Bear jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią edukacyjną na świecie. Szkoły Maple Bear działające już w 40 krajach dzielą się ze światem tym, co najlepsze w kanadyjskiej edukacji, oferując dwujęzyczną metodykę i strategię nauczania, która jest połączeniem kanadyjskiego i krajowego programu. Szkoły działają zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi szkolnictwa, a dzieci kończące edukację otrzymują polskie i kanadyjskie świadectwa.

Zapisy do przedszkola i szkoły Maple Bear w Katowicach rozpoczną się 29 maja. 2023. Wcześniej,, 28 maja 2023 r. przedstawiciele Maple Bear Polska będą udzielać informacji podczas Pikniku Rodzinnego RIG w Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie na Małej Łące, a od czerwca rodzice będą mieli możliwość indywidualnych spotkań z kadrą na terenie szkoły.

Więcej informacji: info@maplebearpolska.pl lub na stronie internetowej www.maplebear.pl

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE