Zachodniopomorskie. Ilu przybyło zakażonych koronawirusem? Najnowsze informacje i dane o COVID-19 [29.03.2021r.]

i

Autor: Shutterstock Zachodniopomorskie. Ilu przybyło zakażonych koronawirusem? Najnowsze informacje i dane o COVID-19 [29.03.2021r.]

Koronawirus w Polsce. Pierwsi pacjenci ze Śląska zostali przetransportowani do szpitali w województwie opolskim!

2021-03-29 13:04

Koronawirus na Śląsku. Pierwsi pacjenci z województwa śląskiego zostali przeniesieni do województwa opolskiego w ramach relokacji pacjentów covidowych. . Niewykluczone, że jeżeli sytuacja w regionie będzie się pogarszać to konieczny będzie transport do odleglejszych województw. Szczegóły w naszym artykule.

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego pacjenci pochodzili z Gliwic czy Raciborza i ich transport do np. Kędzierzyna Koźla był szybszy niż do szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach

Na Śląsku dostępnych jest w tej chwili 4300 łóżek, zapełnionych jest ponad 3,5 tysiąca. Do 1 kwietnia baza łóżek zwiększy się do 4800 miejsc. Tych respiratorowych zajętych jest aż 90 procent!

- Staramy się powiększać bazę, ale tak szybko jak tworzymy nowe miejsca, tak szybko się zapełniają – mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Kilkunastu pacjentów z województwa śląskiego zostało przewiezionych karetkami do szpitali w Opolu, Kędzierzynie Koźlu, Prudniku, Kluczborku czy Boguszycach.

Jeżeli dynamika zachorowań na Śląsku będzie rosnąć, niewykluczone, że prowadzone będą działania z dyslokacją pacjentów do innych województw. Kluczowe znaczenie będzie mieć szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach – Tam przed dalszą podróżą samolotem czy śmigłowej pacjent będzie przygotowywany do dalszej drogi – dodaje Kucharzewska.

O tym jak trudna jest sytuacja epidemiologiczna na Śląsku obrazują dane wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. Tylko w niedzielę (28 marca) na 562 wyjazdy, aż 415 to były transporty do szpitali pacjentów z COVID-19.

Raport z anteny 29.03, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE