Piekary Śląskie będą miały nowoczesną strzelnicę. To w ramach akcji "strzelnica w każdym powiecie" [AUDIO]

2019-12-09 13:07
Piekary Śląskie będą miały nowoczesną strzelnicę. To w ramach akcji strzelnica w każdym powiecie
Autor: Dariusz Brombosz

To dobra wiadomość głównie dla tych, którzy uprawiają strzelectwo sportowe. W Piekarach Ślaskich powstanie nowoczesna strzelnica. Obiekt będzie mieścił się na ulicy Olimpijskiej na terenie MOSiR-u. Prace w 80 % sfinansuje Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie”.

W Piekarach Śląskich będzie nowoczesna strzelnica

Piekary Śląskie wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Ministra Obrony Narodowej - "Strzelnica w powiecie". I wygrały. Dzięki temu pod koniec 2020 roku na terenie MOSiR-u powstanie obiekt, który umożliwi rozwój strzelectwa sportowego na terenie miasta.

W Piekarach Śląskich powstanie nowoczesna strzelnica

Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj spotkała się z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Otrzymała z jego rąk dokument potwierdzający dofinansowanie na rzecz budowy nowoczesnej strzelnicy sportowej w ramach konkursu “Strzelnica w Powiecie”.

Nowoczesna strzelnica będzie składała się z 6 torów strzeleckich (każdy o długości 100 metrów). Dodatkowo do dyspozycji użytkowników oddane zostanie wszystko, co niezbędne w rozwijaniu pasji sportowej. Na strzelnicy zainstalowane zostaną podnośniki figur bojowych z mechanizmem sterującym oraz ekrany strzeleckie, a użytkownicy będą korzystać ze specjalnych ochraniaczy chroniących słuch. Na zmotoryzowanych czekać będzie parking dla samochodów osobowych i autobusów.-- mówi wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Łączny koszt budowy strzelnicy to 1 600 000 złotych. Budowa ruszyła na początku grudnia i potrwa do końca roku 2020 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE