Paweł Maślona, absolwent katowickiej Szkoły Filmowej z nagrodą na festiwalu w Gdyni

i

Autor: PAP/Adam Warżawa

Kultura

Paweł Maślona, absolwent katowickiej Szkoły Filmowej z nagrodą na FPFF w Gdyni

2023-09-25 15:36

Film „Kos” Pawła Maślony, absolwenta Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ zdobył Złote Lwy 2023 – najważniejszą nagrodę przyznawaną w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (FPFF).

Złote Lwy 2023 w Gdyni dla Pawła Maślony, absolwenta obecnej Szkoły Filmowej w Katowicach

Wielki sukces absolwenta Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ Pawła Maślony. Jego film „Kos” zdobył statuetkę Złote Lwy 2023 – najważniejszą nagrodę przyznawaną w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (FPFF).

Lista laureatów konkursu głównego, konkursu filmów mikrobudżetowych i konkursu filmów krótkometrażowych została ogłoszona w trakcie uroczystości, która odbyła się w sobotę 23 września 2023 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O nagrodę w konkursie głównym ubiegało się łącznie 16 produkcji. 

Udany debiut filmowy, coraz więcej nagród. Młody reżyser jest na fali

Film „Kos” doceniono również w innych kategoriach – za charakteryzację w filmie uhonorowano Anetę Brzozowską, natomiast za montaż – Piotra Kmiecika. Z kolei w kategorii drugoplanowa rola męska jury wyróżniło ex aequo dwóch aktorów – Roberta Więckiewicza (za rolę w filmie „Kos”) oraz Tomasza Schuchardta (za rolę w filmie „Doppelgänger. Sobowtór”).

Paweł Maślona to reżyser i scenarzysta, absolwent politologii, którą ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ).

Sukces filmu „Kos” w Gdyni nie jest pierwszym na jego koncie. Film „Atak paniki”, którego premiera miała miejsce w 2018 r. był jednym z najbardziej spektakularnych debiutów ostatnich lat, natomiast za etiudę dyplomową „Magma” otrzymał kilkanaście nagród, w tym nagrodę imienia Janusza „Kuby” Morgensterna „Perspektywa”.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE