https://www.eska.pl/slaskie/wiadomosci-tvp-nie-bylo-memy-marek-czyz-proponuje-czysta-wode-nowa-wladza-w-telewizji-aa-xwjW-jhqP-2G4c.html

i

Autor: East News/Archiwum SE https://www.eska.pl/slaskie/wiadomosci-tvp-nie-bylo-memy-marek-czyz-proponuje-czysta-wode-nowa-wladza-w-telewizji-aa-xwjW-jhqP-2G4c.html

Telewizja

Oto dziennikarze, którzy mają przywrócić świetność TVP. Wśród nich m.in. Czyż i Kret

Rewolucja w Telewizji Polskiej stała się faktem. Nowe władze przejęły siedzibę przy ul. Woronicza, a tym samym ekipa dotychczas tworząca "Wiadomości" w TVP została odsunięta. Tego samego dnia zamiast tradycyjnych wiadomości o 19:30‬ pojawił się komunikat zaprezentowany przez śląskiego dziennikarza Marka Czyża. To on będzie jednym z tych, którzy przywrócą dawną jakość serwisowi informacyjnemu telewizji publicznej. Kogo jeszcze wymienia się na liście potencjalnych nazwisk?

Nowe twarze TVP. Przywrócą świetność telewizji publicznej?

W telewizji publicznej doszło w środę 20 grudnia do rewolucji. Ekipa nominatów poprzedniego rządu musiała ustąpić miejsca nie tylko nowemu zarządowi, ale też nowym dziennikarzom, którzy mają odpowiadać za serwisy informacyjne. Twarzą tych zmian został Marek Czyż, który w czasie, kiedy powinny być emitowane "Wiadomości" pojawił się na wizji z krótkim komunikatem. 

Dzień dobry państwu. Jak państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany i mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponuję państwu uczciwą umowę. Od jutra "Wiadomości" będą państwu prezentować fotografię świata i dnia. Fotografię, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat, wyłącznie starannie dobranymi barwami. Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. To się właśnie od teraz zaczyna. Dziś nie będzie "Wiadomości", ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30. Nazywam się Marek Czyż, serdecznie zapraszam - powiedział do widzów "Wiadomości" TVP.

Pochodzący ze Śląska dziennikarz od wczoraj stał się twarzą rewolucji, jaka dokonała się w publicznej telewizji. Marek Czyż zapowiedział, że nowy serwis informacyjny prawdopodobnie będzie miał nową nazwę i ma przedstawiać nie propagandę, jak było to za poprzedniej ekipy, ale rzetelne wiadomości z Polski i ze świata nie skupiając się na atakach jednej czy drugiej strony politycznej barykady. Od razu zaczęły się pojawiać nazwiska dziennikarzy, którzy mają o tę jakość zadbać. Część już jest praktycznie potwierdzona, niemniej są tez ludzie, o których mówi się w kontekście tego, że będą tworzyć nowy serwis informacyjny w TVP. Oto lista nazwisk osób, które będą w najbliższym czasie za to odpowiadać.

Nowi dziennikarze TVP. Oni mają nadać jakość nowemu serwisowi LISTA