OSP w Katowicach mają być bardziej ekologiczne. Zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne

i

Autor: UM Katowice

Wiadomości

OSP w Katowicach mają być bardziej ekologiczne. Zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne

W katowickich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne. Miasto poinformowało, że zostaną one wyposażone w panele fotowoltaiczne. Koszt inwestycji wyniesie ponad 650 tys. zł.

OSP w Katowicach mają być bardziej ekologiczne

Katowice to jedno z nielicznych miast w naszym kraju, które w dość w szerokim zakresie utrzymuje i finansuje działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej (w Katowicach jest ich dokładnie pięć: Dąbrówka Mała, Kostuchna, Podlesie, Szopienice i Zarzecze). 

Dlatego miasto chce, żeby tutejsze OSP były bardziej ekologiczne. W związku z tym, jednostki doczekają się instalacji paneli fotowoltaicznych. 

Rozwiązanie to pozwoli zmniejszyć tzw. ślad węglowy i ograniczyć emisję szkodliwych związków. Jednocześnie, w dobie rosnących cen energii, zaoszczędzone środki będzie można spożytkować na inne ważne cele – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Wiadomo już, że wartość inwestycji wyniesie ponad 650 tys. zł (z czego 390 tys. zł to środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach). 

Obecnie, jak informuje katowicki magistrat, trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz zakup i montaż instalacji. Inwestycje na wszystkich budynkach zostaną ukończone w przyszłym roku.