Zapalili jointa i trafili na posterunek

i

Autor: KPP Mikołów Zapalili "joint'a" i trafili na posterunek

Orzesze: Stał z kolegą przy lesie i palił „skręta”. Policjanci znaleźli przy nim 14 gramów marihuany

Policjanci z komisariatu w Orzeszu (pow. mikołowski) zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy stali nocą w rejonie miejscowego lasu. Na widok radiowozu jeden z nich wyrzucił w pośpiechu palonego wcześniej "skręta". Okazało się, że miał przy sobie ponad 14 gramów marihuany.

Policjanci z Orzesza informują, że w czwartek, 9 marca 2023 r., tuż przed północą zatrzymali dwóch młodych mężczyzn na ulicy Pasieki, przy skrzyżowaniu z ulicą Mikołowską.

Przejeżdżający patrol zauważył osobówkę, przy której stali 23-latkowie. Jeden z nich na widok policjantów wyrzucił na ziemię palonego wcześniej „skręta".

Mundurowi postanowili skontrolować mężczyzn. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że zatrzymani mają obywatelstwo tureckie, w dodatku przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli 14 gramów marihuany.

Okazało się, że mężczyźni to przebywający obecnie na terenie powiatu mikołowskiego obywatele Turcji. W trakcie kontroli u pasażera znaleziono łącznie ponad 14 gram narkotyku. Turcy trafili do policyjnej izby zatrzymań, a następnego dnia orzescy kryminalni przedstawili jednemu z nich zarzuty posiadania substancji odurzających – informują policjanci.

Policja przypomina, że posiadanie marihuany w Polsce jest przestępstwem i jak w przypadku każdego innego środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Jeżeli sąd uzna, że sprawca posiadał znaczną ilość narkotyków może wymierzyć karę od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei w przypadku mniejszej wagi sprawca może ponieść karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE