potrącenie 14-latki w Orzeszu

i

Autor: 112tychy.pl

Orzesze: 14-latka została potrącona na przejściu dla pieszych. Doznała poważnych obrażeń

W środę, 22 lutego 2023 r., na ul. Mikołowskiej w Orzeszu doszło do potrącenia 14-letniej dziewczyny, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Doznała poważnych obrażeń i została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

Jak informuje portal 112tychy.pl na przejściu dla pieszych w Orzeszu, w środę 22 lutego, około godziny 17:40 na ul. Mikołowskiej doszło do potrącenia nastolatki przez 36-letniego kierowcę Mercedesa.

Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia natychmiast wysłano zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej z OSP Orzesze oraz JRG Mikołów, a także patrole Policji.

Na czas działań ratunkowych ruch na ul. Mikołowskiej został zablokowany. Ze względu na obrażenia 14-latki na miejsce wysłano załogę śmigłowca LPR. Nastolatka w wyniku potrącenia doznała poważnych obrażeń nogi oraz głowy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy osobówki, okazało się, że był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Nastolatka drogą lotniczą została przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Mikołowscy Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE