Orszak Trzech Króli w Tychach

i

Autor: Tomasz Stankiewicz Tyszanie tłumnie obchodzili Święto Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Tychach. Mieszkańcy hucznie i kolorowo uczcili święto

Podobnie jak w innych miastach, ulicami Tychów przeszedł kolorowy Orszak Trzech Króli. Po dwóch latach spowodowanej pandemią wróciło huczne świętowanie Święta Trzech Króli.

Zobacz zdjęcia z Orszaku Trzech Króli w Tychach

W tym roku, tak samo jak w latach przed pandemią, za organizację Orszaku Trzech Króli odpowiadała parafia św. Marii Magdaleny w Tychach i Miejskie Centrum Kultury. Chwilę po godzinie 13.00 kolorowy orszak ruszył spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny w kierunku Placu Baczyńskiego.

Uczestnicy korowodu dostali od organizatorów kolorowe korony, które dodatkowo uświetniły to niesamowite wydarzenie. Podczas spaceru w kierunku Placu Baczyńskiego śpiewano kolędy. Następnie królowie złożyli dary ponownie pod kościołem pw. św. Marii Magdaleny.

Tegoroczna edycja Orszaku odbyła się pod hasłem "Niechaj prowadzi nas gwiazda, które ma przypominać o Gwieździe Betlejemskiej, będącej przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla". Wtedy pojawienie się jej na niebie zwiastowało narodziny kogoś ważnego. Promienista kolorowa gwiazda, noszona na drążku z kołowrotkiem wprawiającym ją w ruch jest noszona przez kolędników wędrujących po domach zwyczajem z XIX w. Pojawiła się również na czele Orszaku Trzech Króli w Tychach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE