Ogromne zapadlisko w Siemianowicach Śląskich zostanie zasypane

i

Autor: UM Siemianowice Śląskie

Wiadomości

Ogromne zapadlisko w Siemianowicach Śląskich zostanie zasypane. Otwór jest skutkiem działalności górniczej

Przed jednym z budynków na ul. Leśnej w Siemianowicach Śląskich powstało zapadlisko o średnicy 80 cm i głębokości około 40 metrów. Wiadomo już, że zostanie ono zasypane. O tym zadecydował tamtejszy Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Zapadlisko w Siemianowicach będzie zasypane

Na samym wstępie przypomnijmy.  W sobotę, 18 listopada, w godzinach popołudniowych, na trawniku przy ul. Leśnej 6 w Siemianowicach Śląskich powstało zapadlisko o średnicy około 80 cm i szacowanej głębokości kilkudziesięciu metrów.

Teren został zabezpieczony przez służby miejskie. Podjęto także decyzję o tymczasowej ewakuacji 13 lokatorów jednej z klatek budynku na osiedlu Tuwima. Miasto zaoferowało pomoc w postaci zakwaterowania tymczasowego w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, ale mieszkańcy zdecydowali się skorzystać z pomocy swoich najbliższych. 

Wiadomo już, że zapadlisko zostanie zasypane. Tak zdecydował tamtejszy Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. 

Zapadła decyzja, że ten otwór będzie jeszcze dzisiaj zabezpieczony i zasypany. Jeżeli Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie stwierdzi zagrożenia dla mieszkańców to być może pozwoli im jeszcze dziś powrócić do swoich mieszkań – przekazał w poniedziałek, 20 listopada, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, Rafał Jakoktochce, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. 

Należy jednak dodać, że to nie koniec problemów mieszkańców tego rejonu w Siemianowicach Śląskich. W niedzielę, 19 listopada, powstały kolejne zapadliska. Na szczęście, są one mikro i nie są tak głębokie jak ta wyżej omawiana. 

Dziennikarka portalu RMF24 informuje, że otwór jest skutkiem działalności górniczej i jest to prawdopodobnie otwór pokopalniany. W przeszłości w Siemianowicach Śląskich dochodziło już do powstawania zapadlisk i osuwisk ziemi spowodowanych właśnie dawną eksploatacją górniczą, również tą nielegalną, czyli niezarejestrowaną. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE