Ogromne zainteresowanie szczepieniami wśród górników. Zapisało się już ponad 16 tysięcy osób

2021-05-05 9:28
Ogromne zainteresowanie szczepieniami wśród górników. Zapisało się już ponad 16 tysięcy osób
Autor: PGG Zdjęcie poglądowe

Ponad 12,5 tysiąca zgłoszeń na szczepienie przeciwko covid-19 w Polskiej Grupie Górniczej! Zainteresowanie jest ogromne. Z kolei w Jastrzębskiej Spółce Węglowej chęć zaszczepienia wyraziło nieco ponad 4 tysiące osób. Zaszczepieni zostaną pracownicy kopalń i ich rodziny. Rejestracja prowadzona była od piątku do niedzieli. Przedstawiciele spółek mówią o sukcesie frekwencyjnym.

Już niebawem na Śląsku rozpocznie się proces masowego szczepienia pracowników kopalń. Odbyła się już rejestracja, podczas której górnicy mogli wyrazić chęć zaszczepienia i wybrać lokalizację punktu szczepień. Zainteresowanie szczepienie przeciw COVID-19 jest ogromne. W Polskiej Grupie Górniczej zarejestrowało się 12,5 tysiąca osób w JSW 4 tysiące pracowników.

- Teraz czekamy na dostarczenie partii szczepionek. Nasi pracownicy mieli podczas rejestracji mieli możliwość swobodnego wyboru 10 lokalizacji znajdujących się blisko zakładów pracy m.in. w Gliwicach, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Lędzinach czy Rydułtowach - wylicza Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

PGG zatrudnia łącznie niespełna 40 tys. osób. Część z nich została już zaszczepiona, w ramach procedur Narodowego Programu Szczepień. Cała reszta zostanie zaszczepiona w ramach akcji szczepienia pracowników w zakładach pracy.

Spot Radia Supernova
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE