Odkryjmy Polskę na nowo! O tym jak zmieniła się turystyka w ostatnich miesiącach

2020-07-07 12:48 Artykuł sponsorowany
GWSH
Autor: mat.prasowe

Pora ruszyć w Polskę i odkryć nowe ciekawe miejsca. A nie ukrywajmy, trochę ich jest. Dla większości z nas wakacje zagranicą były normą, teraz wszystko się zmieniło. Jak mówi dr Grzegorz Jankowski, Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja w GWSH w tym roku wielu Polaków postawi na odkrywanie ciekawych miejsc w kraju.

Koronawirus zaraził turystykę. Scenariusz najbliższych miesięcy jest nieprzewidywalny. Mimo odmrażania gospodarki są straty, których nie da się szybko nadrobić. Co z wakacjami i przyszłością turystyki? - Biorąc pod uwagę przykłady wcześniejszych gospodarczy perturbacji, wydawać by się mogło, że turystyka wróci na swoje normalne tory. Jednak w obecnej sytuacji, gdzie zagrożenie jest niewidoczne i czai się wszędzie, należy się spodziewać, że jeżeli to nastąpi, to na pewno nie w krótkim czasie. Poza tym wymusi poważne, choć mam nadzieję chwilowe, zmiany – mówi Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja w GWSH, dr. Grzegorz Jankowski.

Urlop w Polsce? Oczywiście, że tak!

Nowa, postcovidowa, rzeczywistość przyczyniła się do tego, że wielu z nas stawia na odkrywanie atrakcji turystycznych w najbliższej lub nieco dalszej okolicy. To niewątpliwe pozwala na poznanie nowych walorów przyrodniczych czy kulturowych danego regionu, a także sprawia że Polska staje się dla nas jeszcze bardziej atrakcyjna. Ciekawa. Inspirująca. A rezygnując z wyjazdów za granicę, mamy możliwość odwiedzenia miejsc, o których przecież nie raz marzyliśmy. - Zaczynamy poszukiwać miejsc ciekawych, ale nie bardzo oddalonych od miejsca zamieszkania. Takich, gdzie kontakty międzyludzkie będą mimo wszystko dość ograniczone. Zasadniczym pytaniem zatem jest nie to gdzie, ale czy w ogóle pojechać? Nie bez znaczenia jest ciągła niepewność dotycząca stanu pandemii i jej ewentualnego nawrotu. Pojawia nam się zatem nowy-stary trend wśród sporej części Polaków – mówi Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja w GWSH dr. Grzegorz Jankowski. - Można prognozować, że tegoroczny sezon urlopowy spowoduje, że do „łask” turystów wrócą dawno zapomniane miejsca, że zostaną odkryte na nowo atrakcje, które w dobie turystyki globalnej pełniły niejednokrotnie rolę prowincjonalnych walorów. Jest to też ten moment, aby spróbować samemu odkrywać ciekawe miejsca w kraju, który dla wielu z nas jest taką turystyczną „ziemią nieznaną” – dodaje.

Nowa przyszłość turystyki

Odkrywanie nowych miejsce w Polsce to także doskonała okazja na rozbudzanie ciekawości ludzi młodych, która w przyszłości może zaowocować podjęciem decyzji o wyborze studiów oraz uczelni wyższej. Bo turystyka to kierunek, który wciąż się rozwija. Na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach już dziś można wybrać taką specjalność jak: zarządzanie śródlądową turystyką wodną. A to niewątpliwie jest przyszłość turystyki.

Wciąż możesz spełnić swoje marzenia!

Jeśli chcesz związać swoją przyszłość z turystyką, wciąż masz na to szansę. GWSH w Katowicach prowadzi rekrutację na nowy rok akademicki 2020/2021. Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<.

Artykuł sponsorowany