Oddział neurologiczny Szpitala Megrez w Tychach wznawia działalność

i

Autor: Szpital Megrez/FB

Zdrowie

Oddział neurologiczny Szpitala Megrez w Tychach wznawia działalność

2024-04-12 19:01

Po około czteromiesięcznej przerwie tyski Szpital Megrez wznawia działalność zawieszonego oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym. Partnerem oddziału zostało Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach, które wspomoże kadrowo tyską placówkę.

Oddział został zawieszony w grudniu 2023 r. z powodu braku specjalistów z zakresu neurologii. W piątek podpisano umowę o współpracy Szpitala Megrez w Tychach z Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dzięki niej tyska placówka skorzysta z kadry centrum.

Nie tylko zabezpieczamy medycznie mieszkańców miasta, ale również otwieramy przed Szpitalem Megrez zupełnie nowe możliwości, zapewniając najwyższej klasy opiekę medyczną" – podkreśliła w informacji prasowej prezes Zarządu Szpitala Megrez w Tychach Mariola Szulc.

Komplet specjalistów z dziedziny neurologii z Górnośląskiego Centrum Medycznego (GCM) wsparł działalność tyskiego oddziału. Na czele specjalistów z GCM stanęła prof. dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, konsultant wojewódzka w dziedzinie neurologii. Pozostała część kadry medycznej – pielęgniarki i salowe – to pracownicy Szpitala Megrez w Tychach.

Nowe uprawnienia tyskiej placówki mają pozwolić na szkolenia lekarzy rezydentów, którzy pod okiem lekarzy specjalistów z GCM będą mogli w niedalekiej przyszłości zdobywać doświadczenie.

Oddział neurologiczny w tyskim Szpitalu Megrez ma 36 łóżek – 16 z nich przeznaczonych jest dla pacjentów po udarach, a 20 dla osób z pozostałymi schorzeniami neurologicznymi. Ofertę medyczną szpitala uzupełnia także niedawno otwarta poradnia neurologiczna.

W przypadku stwierdzenia potrzeby wykonania poważniejszych zabiegów, takich jak np. trombektomia, będziemy odpowiednio przygotowywać i zabezpieczać pacjentów, a następnie transportować ich do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, gdzie będą dalej leczeni" – dodała prof. dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal.

Szpital Megrez w Tychach ma pełen kontrakt z NFZ na ponowne uruchomienie zawieszonego w grudniu 2023 r. oddziału.

W 2024 r. w Szpitalu Megrez zakończył się m.in. remont oddziału obserwacyjno-zakaźnego i oddziału chirurgii ogólnej onkologicznej. W placówce trwa przebudowa następnego oddziału – chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu. Jego otwarcie planowane jest w połowie tego roku.

QUIZ. Lekarze z polskich seriali. Która specjalizacja jest czyja?! Musisz trafić 7/10

Pytanie 1 z 10
Olek Chodakowski z "M jak miłość" to:
Olek Chodakowski z M jak miłość