Oczu nie można oderwać. Jarmark Staroci w Dąbrowie Górniczej świeci cudami

Nieprawdopodobne, co można znaleźć na Jarmarku Staroci w Dąbrowie Górniczej. Te przedmioty przeleżały na strychach nawet sto lat! Miłośnicy stylowych przedmiotów są zachwyceni.

Jarmark staroci w Dąbrowie Górniczej

Jarmark staroci odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca na terenie Fabryki Pełnej Życia. Tym razem pogoda dopisała. Nic dziwnego, że na giełdzie pojawiło się wyjątkowo dużo ludzi. 

- Nie wszyscy kupują, duża część po prostu chodzi i ogląda. To taki styl, aby pooglądać ładne rzeczy z dawnych czasów. Niektórym ludziom to wystarczy, a niektórzy faktycznie kupują takie starocie na prezenty. Moim zdaniem taka cenna pamiątka z przeszłości jest o wiele ciekawsza niż prezenty, które można dzisiaj kupić w sklepach - mówi jeden z kolekcjonerów.

Na Dąbrowskim Jarmarku Staroci okazje do kupienia atrakcyjnego przedmiotu są wielkie. Ozdoby czy meble cieszą się największym powodzeniem. Chociaż kolekcjonerzy zauważyli nieznacznie zwiększony ruch związany z wymianą dawnych monet, które ostatnio zyskują na wartości.

Jak zwykle do obejrzenia i kupienia były szkło, kryształy i porcelana, mnóstwo artystycznych drobiazgów, obrazy, militaria od broni począwszy a skończywszy na ubiorach i odznaczeniach, jak zwykle meble, sprzęt fotograficzny, biżuteria i wiele przedmiotów użytkowych

Zwiedzający mają okazję odpocząć, nacieszyć się swoimi eksponatami, porozmawiać z innymi kupującymi w miłej atmosferze.