Nowy most nad Rawą w Katowicach nie dla samochodów

i

Autor: UM Katowice

Zmiany w organizacji ruchu

Nowy most nad Rawą w Katowicach nie dla samochodów

Katowicki magistrat poinformował, że nowy most nad Rawą będzie zamknięty dla samochodów. Od 4 kwietnia zmienia się organizacja ruchu na ul. Bankowej i Moniuszki w rejonie Uniwersytetu Śląskiego.

Katowice: nowy most nad Rawą nie dla samochodów

Od wtorku, 4 kwietnia, nastąpi zmiana organizacji ruchu, której głównym celem jest uspokojenie ruchu w tej części Śródmieścia Katowic - poinformował magistrat na swojej stronie internetowej. 

Zmiany mają związek z oddaniem do użytku nowego mostu nad Rawą w ciągu ul. Bankowej, który będzie zamknięty dla samochodów. Przypomnijmy, że nowy most kosztował około 4 mln zł, z czego połowa kwoty będzie zrefinansowane z subwencji Funduszu Rezerwy Ogólnej przyznawanej z Ministerstwa Infrastruktury.

Jak przekazał katowicki magistrat, poza zamknięciem mostu dla ruchu, zmiany w obrębie ul. Bankowej i Moniuszki obejmują: ograniczenie prędkości do 20 km/h, zakaz zatrzymywania się i dojazd do nieruchomości wjazdem od ul. Szkolnej przez ul. Moniuszki.

Zmiana organizacji ruchu

i

Autor: UM Katowice

- To kompleksowe działanie, które dąży do stworzenia bezpiecznych warunków do poruszania się w obszarze zabudowanym, w pierwszym rzędzie z uwzględnieniem potrzeb pieszych i rowerzystów - informuje miasto. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE