Nowe przedszkole w Bytomiu coraz bliżej. Zostały jeszcze prace wykończeniowe

i

Autor: UM Bytom/Hubert Klimek

Nowe przedszkole w Bytomiu coraz bliżej. Zostały jeszcze prace wykończeniowe ZDJĘCIA

Wiosną zakończą się prace związane z budową nowego budynku przedszkola w Bytomiu-Miechowicach. Sama inwestycja jest warta ok. 13 mln zł.

Kończy się budowa nowego budynku przedszkola w Bytomiu

Już niebawem gotowe będzie nowy budynek przedszkola w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Nowej. Inwestycja wchodzi obecnie w decydującą fazę. Elewacja budynku jest już prawie gotowa i - jak informuje bytomski magistrat - wykonawcy pozostały jeszcze prace wykończeniowe. 

- To bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla mieszkańców Miechowic - nie ma wątpliwości Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Najpierw przeniosą się do niego dzieci ze starego budynku, który przewidziany jest do rozbiórki, zaś w nowym roku szkolnym 2023/2024 do nowego budynku przedszkola zostaną przeniesione dzieci z przedszkola przy ul. Bławatkowej - dodaje. 

Na przełomie maja i czerwca - już po zakończonych odbiorach i niezbędnym wyposażeniu przedszkola - obiekt powinien zostać dopuszczony do użytkowania. Wówczas będzie mogła rozpocząć się przeprowadzka ze starego budynku do nowego.

Warto nadmienić, że po zakończeniu wszystkich prac i oddaniu do użytku nowego budynku przedszkola, wykonawca rozpocznie prace rozbiórkowe starego obiektu - powstanie tu docelowo parking oraz plac zabaw.

Placówka będzie przeznaczona dla 300 dzieci

W nowym budynku przedszkola w Bytomiu, w którym znajdzie się także oddział żłobkowy, przebywać będzie mogło 300 dzieci, głównie w wieku przedszkolnym (275). Pozostałe 25 miejsc zarezerwowane jest dla najmłodszych w wieku 1-3.

Przypomnijmy, że będzie to pierwsze od szesnastu lat nowe przedszkole na terenie Bytomia. Sama inwestycja jest warta ok. 13 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE