Żłobek Miejski w Sosnowcu

i

Autor: UM Sosnowiec Żłobek Miejski w Sosnowcu

Nowe miejsca żłobkowe powstaną w Sosnowcu. Od przyszłego roku w budynku liceum Prusa opiekę znajdzie 25 maluszków

2020-12-09 13:59

Dzięki dofinansowaniu z programu "Maluch+" utworzony zostanie zupełnie nowy oddział w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ulicy Piłsudskiego. Już w przyszłym roku przybędzie tam 25 miejsc.

Od kilku lat Sosnowiec stale zwiększa liczbę miejsc w żłobku miejskim. Zaledwie 9 miesięcy temu został otwarty najprawdopodobniej największy w województwie śląskim odział przy ulicy Suchej, a miasto już kończy budowę kolejnego i planuje otwarcie następnego. Sosnowiec znalazł się bowiem na liście miast, które właśnie otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”.

Przyznane 750 tys. zł pozwoli na utworzenie zupełnie nowego oddziału żłobka miejskiego przy ulicy Piłsudskiego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

W nowym oddziale zapewnimy opiekę nad 25 dziećmi. Oczywiście przed nami cała procedura związana z przetargami, ale liczę na to, że placówka ruszy w przyszłym roku. Dziękujemy za wsparcie wojewodzie śląskiemu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od lutego setka maluchów znalazła opiekę w nowym oddziale przy ulicy Suchej. Całkowity koszt modernizacji budynku, wraz z wyposażeniem, wyniósł 4,5 mln zł. Warto podkreślić, że miasto na adaptację budynku pozyskało największą w województwie śląskim dotację. Teraz dzięki dodatkowym funduszom uda się w tym budynku utworzyć kolejnych 20 miejsc.

- Możemy pochwalić niezwykła skutecznością w pozyskiwania środków programu „Maluch+”. Od wielu lat jesteśmy w czołówce miast, które potrafią pozyskać naprawdę duże fundusze – tłumaczy Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Efektem pracy urzędników jest pozyskanie dofinansowania na ósmy oddział miejskiego żłobka, który właśnie powstaje w Maczkach przy ulicy Skwerowej w budynku szkoły podstawowej.

- Tym razem na wsparcie będą mogły liczyć rodziny z południowo-wschodniej części Sosnowca. W placówce, która ruszy w ciągu trzech miesięcy, znajdzie opiekę blisko 60 dzieci - wyjaśnia prezydent Chęciński.

Koszt wszystkich prac zamknie się w 2,2 mln zł.

Na koniec 2015 roku żłobek miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W tej chwili wliczając siedem oddziałów Żłobka Miejskiego oraz dwa Kluby Dziecięce, miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu ósmego oddziału w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538. Przyszły rok to kolejne 25 miejsc w dziewiątym oddziale przy ul Piłsudskiego i dodatkowych 20 miejsc przy ulicy Suchej. Podsumowując, Żłobek Miejski będzie pełnił opiekę nad 583 dziećmi.

Pierwszy raz na korcie | ESKA XD - Fit Vlog #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE