Metropolia GZM uruchomiła trzy nowe metrolinie

i

Autor: Metropolia GZM

Komunikacja

Trzy nowe metrolinie już dostępne dla podróżujących, m.in. w Bytomiu, Katowicach, Sosnowcu. Jakie przystanki obsługują?

2023-06-05 13:17

Linia M12 usprawnia przejazd pomiędzy gminą Wyry, a Katowicami, M13 zapewnia bezpośrednie połączenie Strefy Ekonomicznej w Sosnowcu z centrum Katowic, a M17 Sosnowca z Bytomiem. – Zbliżamy się do momentu, w którym po ulicach Metropolii będą kursować wszystkie z 32 zaplanowanych przez nas metrolinii - mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM.

To świetna informacja dla przemieszczających się na co dzień na studia, do pracy czy do rodziny i przyjaciół komunikacją miejską. Metropolia GZM 3 czerwca uruchomiła trzy nowe metrolinie, czyli bezpośrednie połączenia pomiędzy miastami. 

Metrolinia M13: Katowice - Mysłowice - Sosnowiec 

Ułatwi dojazdy i powroty z pracy mieszkańców Katowic i Mysłowic, a także szybkie przemieszczanie się pomiędzy Sosnowcem, a centrum Katowic, przez katowicką dzielnicę Giszowiec i Mysłowice, podróże między sosnowieckimi dzielnicami Niwka, Dańdówka i Bobrek. Linia kursować będzie z częstotliwością co 30 minut w dni robocze oraz co 60 minut w dni wolne.

Metrolinia M17: Bytom - Sosnowiec

Od Urzędu Miasta w Sosnowcu, przez Czeladź, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie aż do dworca w Bytomiu. Dodatkowo linia zapewni bezpośrednie połączenia Sosnowca ze strefą ekonomiczną w Bańgowie. Kursować będzie z częstotliwością co 30 minut w dni robocze oraz co 60 minut w dni wolne.

Metrolinia M12: Katowice - Łaziska Górne - Wyry

To bezpośrednie połączenie gminy Wyry z Katowicami. Nowe połączenie umożliwi szybkie przemieszczanie się pomiędzy centrum Katowic, centrum przesiadkowym Brynów, centrum przesiadkowym w Mikołowie oraz gminami Łaziska Górne i Wyry.

W dni robocze oraz soboty uruchomione zostaną dodatkowe kursy M12 w relacji skróconej: Katowice Sądowa – Łaziska Średnie Zwycięstwa z częstotliwością co 60 min.

Łącznie zaplanowanych jest 32 metrolinii 

Dzięki liniom metropolitalnym nie tylko usprawniliśmy podróżowanie pomiędzy dużymi miastami oraz portem lotniczym w Pyrzowicach, ale także ograniczyliśmy wykluczenie komunikacyjne w tych gminach, które w mniejszym stopniu były obsługiwane przez transport publiczny. Zbliżamy się do momentu, w którym po ulicach Metropolii będą kursować wszystkie z 32 zaplanowanych przez nas metrolinii - mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM.

Metrolinie to finansowane z budżetu GZM połączenia autobusowe, których celem jest poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej do czasu utworzenia Kolei Metropolitalnej. Ich wyróżnikiem jest zwiększona częstotliwość kursowania i niemal całodobowa obsługa poszczególnych linii. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE