Niesamowite zjawisko pogodowe nad Mysłowicami. Taki widok zapiera dech w piersiach

i

Autor: Facebook/Sieć Łowców Burz Niesamowite zjawisko pogodowe nad Mysłowicami. Taki widok zapiera dech w piersiach

Pogoda

Niesamowite zjawisko pogodowe nad Mysłowicami. Taki widok zapiera dech w piersiach WIDEO

W czasie piątkowych burz, które przetoczyły się nad Śląskiem, jeden z internautów uchwycił niesamowite zjawisko nad Mysłowicami. Pojawił się tam scud cloud. Jak napisała Sieć Obserwatorów Burz, to zjawisko robi naprawdę duże wrażenie.

Scud cloud nad Mysłowicami. "To nieczęste zjawisko"

Piątkowe burze obfitowały w wiele zjawisk, które raczej nie spodobały się zwłaszcza kierowcom, którym zdarzało się utknąć w rozlewiskach, jakie powstawały z powodu zbyt dużego nadmiaru deszczu. Można było też jednak zauważyć zjawiska, które mogły zapierać dech w piersiach. Takie właśnie pojawiło się w rejonie Mysłowic, a uchwycił je jeden z internautów. Zjawisko to nazywa się Scud cloud. Są to małe, postrzępione fragmenty chmur znajdujące się pod podstawą chmuur cumulonimbus. Często można je dostrzec za chłodnymi frontami atmosferycznymi oraz za frontami szkwałowymi burz. Związane są z wilgotnym i chłodnym powietrzem, które znajduje się w strefie oddziaływania prądu zstępującego burzy.

Zobaczcie sami, jak to zjawisko wygląda na żywo.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE