NIelegalni imigranci schowali się w... ciężarówce z arbuzami. Chcieli przez Polskę dotrzeć do zachodniej Europy

2020-05-28 11:25

Obywatele Afganistanu próbowali przejechać przez Polskę w naczepie ciężarówki z arbuzami. Nielegalnych imigrantów wykryli policjanci z Dąbrowy Górniczej. Cudzoziemcy przyjechali do nas z Grecji i chcieli dotrzeć do zachodniej Europy.

Nielegalni imigranci schowali się w... ciężarówce z arbuzami

W ostatnich dniach w sumie 6 sześciu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski wpadło w ręce policjantów z Dąbrowy Górniczej. Najpierw dwaj obcokrajowcy zostali zatrzymani w transporcie zabawek, który trafił do jednej z dąbrowskich firm, a dzień później kolejnych czterech Afgańczyków zostało znalezionych w naczepie ciężarówki z arbuzami wyposażonej w chłodnię. Temperatura, która w niej panowała wynosiła 10 stopni Celsjusza.

ZOBACZ także: Jak rozprzestrzenia się koronawirus w województwie śląskim? Zbadali to naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego

Pierwsi dwaj cudzoziemcy zostali odnalezieni przez policjantów we wtorek 26 maja, a kolejnych czterech dzień później, po informacjach otrzymanych od pracowników dąbrowskich firm. Jak się okazało, w naczepach samochodów ciężarowych, które dojechały na teren przedsiębiorstw znajdowali się cudzoziemcy. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa.

- Do naszego kraju przyjechali z Turcji w transporcie zabawek oraz z Grecji w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców. Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, a temperatura w pomieszczeniu wynosiła 10 stopni Celsjusza. Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej - poinformowała dąbrowska komenda policji.

Czy to dobrze, że znika obowiązek noszenia maseczek? SONDA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE