Policja

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Niechlubna rekordzistka z Tychów. Usłyszała 117 zarzutów w sprawie oszustwa

Policjanci z Tychów zajmujący się przestępczością gospodarczą namierzyli sprawców oszustw, którzy wystawiali przedmioty do sprzedaży na portalach internetowych. Para zajmująca się oszustwami usłyszała już zarzuty. Tyszance postawiono aż 117 zarzutów.

Oszukiwali na portalach internetowych przez 2 lata!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od lutego 2020 do lipca 2022 roku.

Sprawcy w Internecie oferowali przedmioty na sprzedaż, kiedy ktoś kupił od nich oferowany przedmiot, ci nie mieli zamiaru go wysłać, ale bardzo chętnie przyjmowali za niego zapłatę.

Najczęściej przedmiotem ogłoszenia były telefony komórkowe, gdzie zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał – informują policjanci.

Mieszkanka Tychów i mieszkaniec Katowic zatrzymani

Po szczegółowej analizie uzyskanych informacji policjanci ustalili kto stoi za oszustwami. Okazało się, że przestępstwami zajmowali się 27-letnia kobieta  z Tychów oraz 28-letni mężczyzna z Katowic.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para w okresie od lutego 2020 roku do grudnia 2021 roku wspólnie dokonała 55 przestępstw w postaci oszustwa, na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Natomiast w okresie od stycznia do lipca 2022 roku 27-latka samodzielnie dokonała 62 oszustw na prawie 17 tysięcy złotych, w związku z czym usłyszała aż 117 zarzutów.

Dwójka oszustów przyznała się w całości do zarzucanych im czynów. Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili 116 osób, które zostały pokrzywdzone.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE