fot. Agnieszka Kucjas - Karkoszka

i

Autor: fot. Agnieszka Kucjas - Karkoszka

Nie ma Jarmarku na rynku w Katowicach, ale jest kiermasz na Stawowej!

2020-12-17 12:29

17 i 18 grudnia można kupić rękodzieła! To można między innymi stroiki, choinki i obrazki zrobione przez rodziców osób niepełnosprawnych. Cały dochód ze sprzedaży ma pomóc podopiecznym chorzowskiego Dziennego Domu Pobytu. Kiermasz odbywa się przy „żabie” od 11 do 17.

Chorzowski Dzienny Dom Pobytu to miejsce w którym przebywają dorosłe osoby niepełnosprawne. Z powodu pandemii koronawirusa dom jest tymczasowo zamknięty. Dorośli niepełnosprawni całe dnie spędzają teraz w swoich rodzinnych domach. Za zabrane środki podczas kiermaszu dostarczane będą podstawowe środki czystości i żywność.

-Chcemy pomóc tym rodzinom, matki są wykończone psychicznie i fizycznie. Nasze mieszkania są często demolowane, bo nasze dzieci, nie potrafią inaczej się wyładować. Mój dom to obecnie jeden wielki magazyn, dziennie jeździmy z moją niepełnosprawną córką do jej koleżanek i kolegów i pomagamy im dzięki hojności ludzi – mówi Aleksandra Chromik, prezes stowarzyszenia wspierającego OGA.Na kiermaszu można wrzucić pieniądze do skarbonki. Można też przynieść mydła, środki czystości i żywność długoterminową.

Kto przynosi prezenty na Śląsku? Czego nie zabraknie na wigilijnym stole? SONDA
https://www.facebook.com/OGA.wspieramy.pomagamy.charytatywnie/posts/741299716514024
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE