Nie będzie wspólnego startu, ani losowania rowerów na mecie. 13 Zagłębiowska Masa Krytyczna inna niż wszystkie

2020-09-15 13:47 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Zagłębiowska Masa Krytyczna
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Zagłębiowska Masa Krytyczna

2 tysiące pakietów startowych czeka na uczestników 13 Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. W tym roku ze względów epidemicznych nie będzie wspólnego startu rowerzystów spod dworca PKP w Sosnowcu.

Organizatorzy chcą uniknąć gromadzenia się większych grup rowerzystów. Od godziny 12.00 przed Dworcem Głównym w Sosnowcu rozdawane będą pakiety startowe. Przygotowano ich 2 tysiące.

Uczestnicy po ich odebraniu mają za zadanie dotrzeć na metę nad Pogorią 3 w Dąbrowie Górniczej gdzie otrzymają drugi pakiet - niespodziankę.

- Jeżeli ktoś ma takie życzenie może jechać dowolna trasą. My zachęcamy do tego żeby jechać ulicami 3 Maja, Żeromskiego, Orlą, Będzińską w Sosnowcu, dalej ulicą Małobądzką w Będzinie i zjazd na wały Czarnej Przemszy w okolicach Zamku w Będzinie i dojechanie do Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Z tego miejsca jest już blisko do Pogorii III, gdzie zlokalizowana będzie meta - powiedział nam Rafał Siciński.

Pakiety startowe w centrum Sosnowca odbierać będzie można od godziny 12.00 do 15.00. Co roku podczas imprezy można było wygrać rower. Teraz ze względów epidemicznych losowania nie będzie.

Pieniądze, które miasta zagłębiowskie przeznaczały na zakup rowerów, w tym roku wydane zostały na zakup gadżetów dla uczestników masy.

W ubiegłym roku w Zagłębiowskiej Masie Krytycznej udział wzięło ponad 5 tysięcy osób.

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.