Napisał na Facebooku: "Pier... pedały do pieca z kurw...". Sąd w Katowicach skazał go na więzienie

2021-04-26 14:48 Arkadiusz Nauka
Napisał na Facebooku: Pier... pedały do pieca z kurw.... Sąd w Katowicach skazał go na więzienie
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Został skazany za nawoływanie do zabójstwa. 40-letni Adam C. z Rudy Śląskiej trafi do więzienia za to, że na Facebooku napisał ohydny komentarz wobec osób ze środowiska LGBT. To kolejny przykład tego, że nikt w internecie nie jest anonimowy, a kary za mowę nienawiści są coraz ostrzejsze.

To może być przełomowy wyrok. Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach skazał Adama C. na trzy miesiące więzienia oraz 35 godzin prac społecznych. A to wszystko za komentarz w internecie umieszczony przez 40-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Adam C. w komentarzu pod postem umieszczonym na Facebooku przez jednego z europosłów nawoływał do zabójstwa osób ze środowiska LGBT.

Komentarz Adama C. brzmiał: "Pier... pedały do pieca z kurw...".

40-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej ten nienawistny komentarz zamieścił na Facebooku w sierpniu 2020 roku. Sprawa została zgłoszona przez jedną z osób, która ten komentarz widziała. Po kilku miesiącach sąd w Katowicach uznał, że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości.

Mężczyzna był sądzony z artykułu 255 Kodeksu karnego: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Oprócz trzech miesięcy więzienia i prac społecznych Adam C. ma też zapłacić 130 złotych kosztów sądowych.

Pobił zakonnika, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki