Napis "Pedały Raus" na szybie biura poselskiego Moniki Rosy w Katowicach. Skandaliczny akt wandalizmu

2021-02-12 11:23
Napis Pedały Raus na drzwiach biura poselskiego Moniki Rosy w Katowicach. Skandaliczny akt wandalizmu
Autor: Twitter/Monika Rosa Taki wulgarny napis pojawił się na szybie biura poselskiego Moniki Rosy

Do skandalicznego aktu wandalizmu doszło w piątek, 12 lutego w Katowicach. Nieznani sprawcy namalowali na oknie biura poselskiego Moniki Rosy wulgarny napis "PEDAŁY RAUS". - Sprawa zgłoszona na policję - mówi posłanka.

"PEDAŁY RAUS" na szybie biura posłanki. Skandaliczny akt wandalizmu w Katowicach

Skandaliczne homofobiczne hasło pojawiło się dzisiaj, 12 lutego rano na szybie posłanki KO Moniki Rosy. Sprawa została już zgłoszona na policję.

- Policja przyjechała bardzo szybko, przyjęła zgłoszenie, sprawdzają czy monitoring coś zarejestrował. Czekamy na informacje. Jak już pozwolą - zmyjemy ten napis - napisała w mediach społecznościowych Monika Rosa.

- Zaczyna się od mowy nienawiści. Potem przechodzą do czynów. Ale nie damy się zastraszyć - przekonuje Monika Rosa. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę na to, że to wydarzenie pokazuje "jak wiele jest w nas nienawiści, z którą codziennie muszą mierzyć się osoby LGBT".

Agresję wandali prawdopodobnie wzbudziła tęczowa flaga, która wisi na szybie biura poselskiego już od kilku tygodni.

- Tęczowa flaga to symbol otwartości, różnorodności i tolerancji. Nie ma w niej kompletnie nic złego. W moim biurze poselskim znajduje się flaga tęczowa, biało-czerwona i żółto-niebieska. To manifest, że wszyscy musimy się tutaj wspólnie pomieścić - przekonuje Monika Rosa w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Śląsk. Policja rozbiła grupę przestępczą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE