Piotr Krzyżowski z KW Bielsko-Biała w drodze w Himalaje. Tym razem zmierzy się z Nanga Parbat

i

Autor: Archiwum Piotra Krzyżowskiego

Góry wysokie

Nanga Parbat w Himalajach - kolejne wyzwanie Piotra Krzyżowskiego z KW Bielsko-Biała

2023-06-07 18:43

Piotr Krzyżowski, członek KW Bielsk-Biała, 7 czerwca rozpoczyna kolejną wyprawę do Pakistanu. Tym razem celem jest Nanga Parbat, góra o wysokości 8126 m n.p.m. Dotąd spośród ośmiotysięczników wszedł na Gasherbrum II, Broad Peak i piekielnie trudny szczyt i marzenie himalaistów K2.

Nanga Parbat - Piotr Krzyżowski w drodze do Pakistanu

Piotr Krzyżowski z KW Bielsko-Biała wyruszył w Himalaje. Cel? Nanga Parbat (8126 m n.p.m.), jedno z największych wyzwań himalaistów, choćby ze względu na trudne warunki pogodowe panujące na górze. 

Będzie się wspinał drogą Kirschoffera razem z Alim Olszańskim, znanym snowboardzistą, który jest autorem wielu mocnych zjazdów w Tatrach i nie tylko. Tym razem Ali spróbuje dokonać pełnego zjazdu na snowboardzie z wierzchołka Nanga Parbat.

Trzy ośmiotysięczniki na koncie. Będzie kolejny?

Piotr do tej pory zdobył trzy ośmiotysięczniki, bez użycia tlenu i wsparcia tragarzy wysokogórskich. W 2021 wszedł na Gaszerbrum II (8035 m n.p.m., z Radosławem Woźniakiem), a w 2022 w ciągu zaledwie 13 dni na na Broad Peak (8051 m n.p.m., z Mariuszem Hatalą, Radosławem Woźniakiem, Kamilem Kozłowskim) i na K2 (8611 m n.p.m., z Mariuszem Hatalą i Radosławem Woźniakiem). 

Ma także na swoim koncie cztery szczyty Śnieżnej Pantery. Na Chan Tengri, górę znajdującą się w centralnej części pasma górskiego Tienszan, o wysokości 7010 m n.p.m., razem z Mariuszem Hatalą w 2019 roku weszli w warunkach zimowych jako pierwsi z Polski. Do otrzymania prestiżowego medalu Śnieżnego Barsa Piotrowi brakuje już tylko Piku Pobiedy.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE