Najniebezpieczniejsze dzielnice na Śląsku i Zagłębiu. Tu diabeł mówi dobranoc

i

Autor: Archiwum/google maps Najniebezpieczniejsze dzielnice na Śląsku i Zagłębiu. Tu diabeł mówi dobranoc

Najniebezpieczniejsze dzielnice w województwie śląskim. Tam nawet za dnia nie jest bezpiecznie

Są na Śląsku i Zagłębiu dzielnice, gdzie diabeł mówi dobranoc. Alkoholowe libacje, kradzieże, pobicia a nawet tzw. wjazdy kibiców to niemal codzienność. Niektóre dzielnice od lat cieszą się złą sławą, inne dopiero od jakiegoś czasu uważane są za bardzo niebezpieczne. Inne sława wyprzedza do dzisiaj, choć według lokalnych mieszkańców te miejsca mocno się zmieniły.

O wielu dzielnicach w miastach na Śląsku i Zagłębiu krąży bardzo zła sława. Często pokrywa się z rzeczywistością, choć "lokalsi" mówią wprost, że nie jest tak źle. Jak jednak wiadomo, co innego jest mieszkać w takiej dzielnicy, a co innego być tam przejazdem. Przygotowaliśmy zestawienie najniebezpieczniejszych dzielnic, za którymi od lat ciągnie się zła sława. Powstał on w oparciu o opinie mieszkańców śląska, ale też w oparciu o nasz redakcyjny ranking. 

Najniebezpieczniejsze dzielnice na Śląsku i Zagłębiu: Pobicia, kradzieże, a nawet zabójstwa

Dzielnice, które trafiły do naszego rankingu to miejsca, które cieszą się naprawdę złą sławą, choć czasem wydaje się, że niektóre wciąż niesłusznie uznawane są za miejsca, gdzie lepiej się nie zapuszczać nawet za dnia. To miejsca, które potrafią odstraszyć swoim zaniedbaniem, a wielu osobom kojarzą się z patologią, ubóstwem i awanturami. Niektóre być może znalazły się tutaj na wyrost. Są też pewnie takie, które do miana najniebezpieczniejszych dopiero aspirują. Niemniej zaznaczamy, że dużą siłą jest tutaj stereotyp i zła sława. 

Zobaczcie dzielnice, do których lepiej nie zapuszczać się nawet w dzień. Zgadzacie się z naszym wyborem? A może jakiejś dzielnicy tu brakuje? Albo jakaś jest wpisana na wyrost? Piszcie w komentarzach. 

Najniebezpieczniejsze dzielnice na Śląsku i Zagłębiu. Tu diabeł mówi dobranoc

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE