Najbiedniejsze miasta w województwie śląskim

i

Autor: Archiwum Najbiedniejsze miasta w województwie śląskim

RANKING

Najbiedniejsze miasta w województwie śląskim: Mieszkańcy stamtąd uciekają

Wiadomo już, które miasta w województwie śląskim są najbiedniejsze. Ranking jest oparty na podstawie danych Ministerstwa Finansów, które opublikowało wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca na rok 2023. Najbogatszym miastem na Śląsku - i tu nie powinno być zaskoczenia, są Katowice. A które miasto jest najbiedniejsze?

Najbiedniejsze miasta na Śląsku. Nie ma wielkich zaskoczeń

Z danych Ministerstwa Finansów wynika również, jakie miasta są najbiedniejsze w województwie śląskim. To właśnie w tych miastach przypada najmniejsza liczba dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. "Czołowa" trójka, czyli te miasta, gdzie ten dochód jest najmniejszy, prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy. Sprawdźcie, gdzie pod tym względem jest najbiedniej. 

Najbiedniejsze miasta w województwie śląskim: TOP 10

Zobacz ranking w galerii

Najbogatsze miasta w województwie śląskim. Nie ma zaskoczeń

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźnik dochodów podatkowych dla gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca na 2023 rok. Opracowano go na podstawie prognoz, w których podstawę stanowią takie dane, jak dochody z tytułu opłat i podatki od nieruchomości, rolnego i leśnego, a także udziały we wpływach z CIT i PIT. 

Na pierwszym miejscu znalazły się Katowice, gdzie dochód podatkowy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 3349,77 zł. Na podium znalazła się również Dąbrowa Górnicza (3316,56 zł) oraz Gliwice (2947,76 zł). W pierwszej piątce jest też Bielsko-Biała 2879,23 zł) oraz Tychy (2876,89 zł). 

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE