Na zamknięty szlak w Beskidach poszli w krótkich spodenkach i adidasach. Potem błagali o pomoc

i

Autor: GOPR Beskidy Na zamknięty szlak w Beskidach poszli w krótkich spodenkach i adidasach. Potem błagali o pomoc

Wydarzenia

Na zamknięty szlak w Beskidach poszli w krótkich spodenkach i adidasach. Potem błagali o pomoc

Jeden ze szlaków w Beskidach został zamknięty ze względu na czynne osuwy skalne oraz leżący na żlebach śnieg. Doświadczeni turyści górscy wiedzą doskonale, że chodzenie po takich terenach nie jest bezpieczne. No ale są też janusze turystyki, którzy wiedzą lepiej gdzie mogą i w jakim stylu. Bo o styl tu pewnie też chodziło.

Czwórka turystów, która najwyraźniej nie miała zbyt wiele wcześniej do czynienia ze szlakami górskimi, postanowiła zignorować zakaz obowiązujący na żółtym szlaku Perć Akademicka, który prowadzi na Babią Górę. Babiogórski Park Narodowy zdecydował się go zamknąć ze względu na czynne osuwy skalne i zalegającą w żlebach pokrywę śnieżną.

W niedzielę zakaz zignorowała grupa 4 turystów, którzy weszli na zamknięty szlak, w rej. Piarżystego Żlebu zabłądzili i mieli duży problem w poruszaniu się w takim terenie i warunkach - poinformował beskidzki GOPR.

Co ciekawe, turyści zignorowali nie tylko zakaz, ale także przygotowania do wędrówki po górach. Nie mieli żadnego sprzętu, a w trasę ruszyli w adidasach i krótkich spodenkach. "Brakowało tylko siatek z Biedronki" - naigrywał się jeden z komentujących całą sytuację internautów. W końcu "turyści" zrozumieli swój błąd, ale na cofnięcie się było już za późno. Co więc zrobili? Zaczęli wołać o pomoc. I mieli ogromne szczęście.

Usłyszeli ich dyżurujący w tym rejonie ratownicy z Markowych Szczawin, którzy byli na patrolu w terenie. Ratownicy bezpiecznie sprowadzili turystów z powrotem do Górnego Płaju, gdzie przejęła ich straż Babiogórski Park Narodowego.

QUIZ. Rozpoznasz te najpopularniejsze polskie atrakcje turystyczne?

Pytanie 1 z 10
1. W którym mieście znajduje się ten zamek?
Zamek w Malborku
Listen on Spreaker.