Na ulice Sosnowca wyjedzie CiepłoBus. Osoby potrzebujące będą mogły się tam ogrzać i zjeść ciepły posiłek

2021-01-13 12:50 NAU
Na ulice Sosnowca wyjedzie CiepłoBus. Osoby potrzebujące będą mogły się tam ogrzać i zjeść ciepły posiłek
Autor: Oskar Pająk/UM Sosnowiec

Od czwartku, 14 stycznia, po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i spożyć gorący posiłek. To nowy pomysł władz miasta. Specjalny autobus będzie jeździł popołudniami i zatrzymywał się w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Rewelacja. Na ulice Sosnowca wyjedzie CiepłoBus

CiepłoBus to nowy pomysł władz Sosnowca. Specjalny autobus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i spożyć gorący posiłek wyjedzie na ulice miasta już w czwartek, 14 stycznia.

- Każdego dnia autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice. Do ogrzewalni wróci o północy - informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

CiepłoBus wyjedzie na ulice Sosnowca. Gdzie będzie się zatrzymywał?

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

W każdym z powyżej podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek