Na terenie byłego Stadionu KS Koksownik w Zabrzu powstanie nowe boisko

2021-03-06 8:41 Jolanta Skwaradowska
Na terenie byłego Stadionu KS Koksownik w Zabrzu powstanie nowe boisko
Autor: Um Zabrze Na terenie byłego Stadionu KS Koksownik w Zabrzu powstanie nowe boisko

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, pneumatyczne zadaszenie, miejsca dla widowni i zaplecze socjalne - tak będzie wyglądać nowy obiekt sportowy na terenie po dawnym KS Koksownik w Zabrzu.

Na terenie po byłym stadionie KS Koksownik w Zabrzu powstanie nowe boisko piłkarskie. Będzie z niego korzystać młodzież klubów sportowych i uczniowie pobliskiego liceum.

- Moja radość jest tym większa, że musieliśmy najpierw ten grunt pozyskać od Kombinatu Koksochemicznego, w związku z tym proces do tego sukcesu był bardzo długi. Odzyskanie gruntu, zamiana gruntu, projektowanie, więc mam nadzieję, że teraz już wszystko pójdzie szybko, że będziemy mogli szybko oddać obiekt młodym sportowcom - mówi Małgorzata Mańka Szulik, prezydent Zabrza.

Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwają do lutego 2022 roku. - W skład kompleksu wchodzi pełnowymiarowe boisko piłkarskie z murawą ze sztucznej trawy. Boisko będzie zadaszone pneumatycznym balonem. Do tego zaplecze socjalne, zraszanie boiska - mówi Tomasz Zabłocki przedstawiciel wykonawcy inwestycji. - Zadaszenie daje ten plus, że można grać na boisku również w miesiącach zimowych - dodaje Tomasz Zabłocki.

Obiekt zostanie też ogrodzony i powstaną miejsca parkingowe. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego 3 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

W Zabrzu powstała najnowocześniejsza sala gimnastyczna w południowej Polsce