Na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem wejdą tylko zaszczepieni kibice

2021-10-15 12:44
Na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem wejdą tylko zaszczepieni kibice
Autor: AP

To już pewne. Polskie konkursy w skokach narciarskich, które odbędą się w Wiśle i Zakopanem będą dostępne tylko dla kibiców zaszczepionych przeciw COVID-19. Tylko osoby w pełni zaszczepione będą mogły wejść na trybuny pod skocznią.

Skocznie w Wiśle i Zakopanem na trybuny wpuszczą tylko zaszczepionych kibiców. Taką decyzję, podyktowaną względami bezpieczeństwa podjął Polski Związek Narciarski. Jak tłumaczą władze PZN, wciąż nie wiadomo jak zmienią się limity i obostrzenia, gdy zawody będą się odbywały - konkurs w Wiśle odbędzie się na początku grudnia, a w Zakopanem w połowie stycznia. Dzięki temu, że na trybuny wejdą tylko osoby zaszczepione to zawody będą mogły się odbywać  z wypełnionymi po brzegi kibicami. Limitów nie będzie, ale bilet dostanie tylko osoba zaszczepiona.

Co ciekawe, Urząd Ochrony Danych Osobowych nie zgodził się na to, żeby podczas kupowania biletu przez internetowy formularz kibic musiał okazywać certyfikat covidowy. Ewentualna weryfikacja tego czy ktoś jest zaszczepiony będzie przeprowadzona już pod skocznią.

Sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich Wiśle i Zakopanem ma rozpocząć się 21 października.

Zwody w Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia. Natomiast skoki w Zakopanem będzie można zobaczyć 14-16 stycznia.

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE