Na oczach policjantów wyprzedzał na przejściu dla pieszych

i

Autor: Śląska Policja Na oczach policjantów wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Na oczach policjantów wyprzedzał na przejściu dla pieszych

2021-04-09 11:01

Policjanci mikołowskiej grupy Speed byli świadkami wyjątkowo niebezpiecznego manewru. Kierującemu mazdą wyraźnie się spieszyło, dlatego postanowił wyprzedzić poprzedzający go samochód. Rzecz w tym, że zrobił to na oznakowanym przejściu dla pieszych...

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu mikołowskiego. Kierujący mazdą wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tego rodzaju sytuacje należą do jednych najniebezpieczniejszych. Jak podkreślają policjanci, pieszy na przejściu powinien czuć się bezpiecznie, tymczasem wiele osób nie tylko odnosi obrażenia w wyniku potrącenia, ale często traci życie na pasach. Kierowca mazdy został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Przykład ten niestety nie jest pojedynczą sytuacją. Niejednokrotnie policjanci wyciągali konsekwencje wobec kierowców, którzy wjeżdżali autem na pasy, w sytuacji, gdy poprzedzający samochód zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Podobny przykład dotyczy wjechania na przejazd dla rowerów, gdy poprzedzające auto zatrzymało się, aby przejechali rowerzyści.

Policjanci apelują by za każdym razem kierujący samochodami byli szczególnie ostrożni przy przejściach dla pieszych, ale również na przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach. Pamiętajmy - nie każdy pieszy jest kierującym, ale każdy kierujący jest pieszym.

Źródło: Śląska Policja

Rozbudowa Terminalu B na Lotnisku w Katowicach Pyrzowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE