Myszków: pędził w obszarze zabudowanym 105 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy

i

Autor: Śląska Policja/zdj. ilustracyjne

Myszków: pędził w obszarze zabudowanym 105 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Policjanci z myszkowskiej drogówki złapali kierowcę, który - w obszarze zabudowanym - miał na liczniku swojego samochodu o 55 km/h za dużo. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany wysokim mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

Myszków: pirat drogowy pędził w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h

25-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został zatrzymany w czwartek, 26 stycznia, po godz. 22 w Myszkowie na ul. Kościuszki.

Pędził swoim Fordem Mondeo 105 km/h w obszarze zabudowanym. Drogowy pirat został więc ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali też jego prawo jazdy.

- Przypominamy, że droga to nie tor wyścigowy! Apelujemy o respektowanie obowiązujących limitów prędkości! Od 17 września ubiegłego roku obowiązuje nowy taryfikator punktów karnych. Głównym celem zmian był sposób kasowania zgromadzonych punktów. Obowiązują one przez dwa lata na koncie kierowców popełniających wykroczenia, a nie jak do niedawna - przez rok. Zniesione zostały również szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu - przypominają policjanci. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE