Ranking

Myślałeś, że znasz wszystkie sposoby na kradzież? Pomysłowość przestępców nie zna granic TOP 15

Złodzieje w sklepach kradną na wiele sposobów. Poznaj TOP 15 trików złodziei. Część z nich jest doskonale znana ochroniarzom i policjantom. A mimo to wciąż ze sklepów znika masa towarów.

Nasilają się kradzieże w sklepach w całym kraju. W ubiegłym roku było ich 25 tysięcy. Ten rok zapowiada się rekordowo! Nie ma dnia, aby w policyjnych raportach nie znalazła się chociaż jedna informacja o kolejnej kradzieży. Złodzieje kradną naprawdę wszystko zgodnie z porzekadłem, że to okazja czyni złodzieja.

Kradzieży w sklepach dokonują bardzo często ludzie młodzi - wielu z nich traktuje to jak sport i chęć sprawdzenia się. Niestety skutki takich zabaw mogą być zgubne, gdy młodociani złodzieje trafią do policyjnych kartotek.

TOP 15 tak kradną złodzieje w sklepach

Zobacz galerię zdjęciową z opisami złodziejskich sposobów

Kiedy kradzież jest przestępstwem

W Kodeksie karnym jest wyraźny zapis, który mówi, że kradzież do wartości 500 zł traktowana jest jako wykroczenie. Dotyczy to także kradzieży sklepowych.

Zgodnie z art. 119 par. 1 Kw, "Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Ale już wkrótce ta kwota ma być podniesiona. Zgodnie z rządowym projektem ustawy, przestępstwem ma być kradzież mienia o wartości powyżej 800 zł. Na razie nie wiadomo, kiedy te zmiany nastąpią i jak wpłyną na wzrost sklepowych kradzieży w Polsce.

Poranna kradzież w sklepie koło Torunia. Rozpoznajesz sprawców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE