Muppety zachęcają dzieci do czytania. MBP w Dąbrowie Górniczej ruszyła z cyklem filmowych recenzji książkowych dla najmłodszych

2021-04-09 14:03 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Dąbrowskie muppety
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Dąbrowskie muppety

Potrzeba matką wynalazków. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej nie mogąc bezpośrednio spotykać się z dziećmi szukali pomysłu jak zachęcić je do czytania. Pojawił się pomysł, by wykorzystać do tego lalki. Teraz na facebooku biblioteki maluchy oglądać mogą filmowe recenzje książkowe w wykonaniu muppetów.

Postacie powstały jako większy projekt dotyczący ożywienia patrona biblioteki czyli Hugona Kołłątaja. We współpracy z Teatrem Gry i Ludzie powstały muppety.

- To nie są duże lalki, to są muppety, czyli jedne z łatwiejszych do obsługi lalek. Jednak okazuje się, że to jest ciężkie. Trudno jest nam, nie mającym tego typu doświadczenia teatralnego nauczyć się obsługi. To jest trochę męczące. Okazuje się, że jakieś dziwne mięśnie pracują, które jeszcze przez te kwarantanne mamy zaniedbane, więc śmiejemy się, że teraz mamy w bibliotece taki fitness - powiedziała nam Olga Kukuła z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Gdy sytuacja epidemiczna w kraju uspokoi się, pracownicy dąbrowskiej biblioteki planują, że z muppetami wyjdą w miasto.

Ostatnio na facebooku do muppetów dołączyły też "Skarpety poety". Kolorowe pacynki zachęcają dzieci do poznawania poezji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"