Można pomóc kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Dziś w Sosnowcu koncert charytatywny "Gramy dla mamy"

2022-05-23 13:40
Koncert Gramy dla mamy w Sosnowcu
Autor: pixabay Koncert "Gramy dla mamy" w Sosnowcu

Po dwóch latach przerwy w Sosnowcu powraca koncert charytatywny "Gramy dla mamy". Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Klimontowie.

Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu to miejsce, do którego trafiają kobiety w trudnej sytuacji życiowej. Są tam np ofiary przemocy, kobiety w ciąży wyrzucone z rodzinnego domu, a także matki z dziećmi - ofiary wypadków losowych.

Oprócz schronienia znajdują tam pomoc psychologiczną i prawną.

- Chodzi o to żeby stworzyć im taki bezpieczny kąt, otoczyć opieką, wsparciem, czy to psychologicznym, czy to merytorycznym, aby mogły również uczyć się takich podstawowych obowiązków, bo często są to też młode mamy. W obecnej sytuacji kiedy mamy wojnę na wschodzie, mamy również u siebie matki z dziećmi z Ukrainy - powiedział nam dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ksiądz Tomasz Folga.

W sali koncertowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Wawel dziś o godzinie 18.00 wystąpi Ania Wyszkoni.

Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na codzienne funkcjonowanie placówki, zatrudnienie specjalistów oraz opłaty za media.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE