Morawiecki w Zabrzu: W tym tygodniu możliwe kolejne decyzje dotyczące otwierania gospodarki

2021-02-01 14:36
Mateusz Morawiecki
Autor: AP PHOTO Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek, 1 lutego siedzibę firmy Zarys w Zabrzu. Podczas wypowiedzi dla mediów skomentował m.in. awanturę, do której doszło przed klubem nocnym w Rybniku i zapowiedział kolejne kontrole lokali, które łamią obostrzenia. Przy okazji zdradził również, że rząd myśli nad znoszeniem kolejnych obostrzeń i otwieraniem gospodarki.

Morawiecki w Zabrzu: W tym tygodniu możliwe decyzje w sprawie otwierania gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w poniedziałek 1 lutego w siedzibie firmy Zarys w Zabrzu. To właśnie ta firma w czasie pandemii zamawia sprzęt medyczny, który przylatuje do Polski największymi samolotami na świecie. Podczas wizyty w Zabrzu premier zdradził, że rząd myśli już nad stopniowym luzowaniem obostrzeń.

- Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dotyczący epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki - powiedział premier.

Dodał, że odnotowano znaczący spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów.

- Oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na - mam nadzieję - nadchodzący lepszy czas - mówił Morawiecki.

Premier awanturze pod otwartym klubem w Rybniku: Trzeba przestrzegać reguł

- Trzeba przestrzegać reguł; służby będą w dalszym ciągu kontrolowały w różnych miejscach, czy reguły, które ustaliliśmy są we właściwy sposób przestrzegane - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o wydarzenia z Rybnika. Przypomnijmy, że tam przed jednym z klubów w centrum miasta doszło do awantury. Imprezowicze starli się z policją.

ZOBACZ TAKŻE: Po zamieszkach przed otwartym klubem w Rybniku trzy osoby usłyszały zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta

Szef rządu zapowiedział, że policja wraz z sanepidem i innymi służbami administracji rządowej dalej będzie prowadziła kontrole lokali otwartych mimo obostrzeń.

- Trzeba przestrzegać reguł i my będziemy robili wszystko, żeby te reguły były przestrzegane. Jeśli dochodzi do strat, do jakichś uszczerbków materialnych, to osoby, które stoją za przeprowadzeniem tego typu działań powinny za to również odpowiadać, ponieważ wszyscy muszą przestrzegać obowiązującego prawa - podkreślił Morawiecki.

dr Maciej Jędrzejko: Wartość podziemia aborcyjnego to nawet 500 mln zł [Super Raport]
Sonda
Koronawirus. Czy popierasz bunt przedsiębiorców, którzy otwierają lokale mimo obostrzeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE