Ministranci z Katowic zaśpiewali NA ŻYWO w Radiu Eska swój hit "Ona by tak chciała służyć ze mną" [WIDEO]

2019-12-13 12:25
Ministranci z Katowic zaśpiewali NA ŻYWO w Radiu Eska swój hit
Autor: Arkadiusz Nauka

Znani już w całej Polsce ministranci z Katowic-Bogucic zaśpiewali na żywo w Radiu Eska Śląsk swoją wersję wielkiego hitu Ronniego Ferrari. Ministranci stworzyli nowy gatunek muzyczny, czyli SACRO POLO. Posłuchajcie jak brzmi "Ona by tak chciała służyć ze mną" w wykonaniu chłopaków z Ministranckiej Wytwórni Muzycznej w naszym studiu.

Ministranci z Katowic Bogucic zaśpiewali w naszym studiu swój hit "Ona by tak chciała służyć ze mną"

Już ponad 2 MILIONY wyświetleń w serwisie YouTube ma przerobiona na kościelną modłę przeróbka wielkiego hitu Ronniego Ferrari. "Ona by tak chciała służyć ze mną" - tak brzmi nazwa nowej wersji hitu Ronniego stworzona przez ministrantów z katowickich Bogucic.

Postanowiliśmy do naszego studia zaprosić tych pomysłowych i bardzo utalentowanych ministrantów. Romek, Mateusz, Sebastian, Kacper, Patryk i Adrian opowiedzieli nam o tym jak narodziła się Ministrancka Wytwórnia Muzyczna, a także zaśpiewali NA ŻYWO, specjalnie dla słuchaczy Radia Eska, swój wielki internetowy hit. Słuchajcie i oglądajcie. Poniżej wideo z wywiadem i występem ministrantów z Katowic.

Sami ministranci są niezwykle zaskoczeni swoja nagłą popularnością. Tłumaczą, że absolutnie się tego nie spodziewali, a stworzona przez nich przerobiona wersja hitu Ronniego Ferrari miała być tylko żartem z okazji święta patronackiego w katowickiej parafii.

- Kiedyś jechaliśmy razem samochodem i w radiu leciał Ronnie Ferrari. Pomyśleliśmy wtedy - a jakby to tak zabawnie przerobić? No i napisaliśmy tekst, potem powstał w klip i wszystko szybko się potoczyło - mówią ministranci.

Twórcy Ministranckiej Wytwórni Muzycznej zapowiadają już prace nad kolejnymi produkcjami. Do sukcesu starają się podchodzić raczej skromnie.

- Fajnie, że tak to się ułożyło i mamy nadzieję, że będą tego jakieś pozytywne skutki. Może uda się przyciągnąć do kościoła trochę więcej młodych ludzi, którzy zauważyli, że bycie ministrantem to nie tylko służba, ale też pasja i zabawa - mówią twórcy "Ona by tak chciała służyć ze mną". I podkreślają, że ich wersja muzycznego hitu nie ma na celu nikogo urazić.

- Kościół od początku swojej historii obcował z kulturą, która przecież na przestrzeni lat się rozwijała. A kościół nie może stać w miejscu. Uważamy, że takie wykorzystanie kultury popularnej jest dobrym pomysłem - przekonują chłopaki z Ministranckiej Wytwórni Muzycznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE