Mieszkańcy Mikołowa nie chcą kolei dużych prędkości

2020-07-24 10:13
Ogród botaniczny w Mikołowie
Autor: UM Mikołów

Tak dla nas. Nie dla kolei dużych prędkości - pod tym hasłem w niedzielę w Mikołowie odbędzie się piknik rodzinny. Według planów linia kolejowa CPK w Mikołowie ma przebiegać przez istniejące osiedla i tereny Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Mieszkańcy sprzeciwiają się tym planom i w niedzielę organizują piknik na którym będą rozmawiać o problemie.

Oprócz dyskusji w planie są m.in. występy muzyczne i pokazy taneczne, zlot samochodów tuningowych, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Jednak zanim piknik na dobre się rozpocznie, o godzinie 14:00 rowerzyści przejadą trasą na której ma powstać nowa linia szybkiej kolei.

- Będzie przebiegała poprzez tereny zarezerwowane pod ogród botaniczny. Na trasie są również osiedla, inwestycje miejskie i piękne tereny zielone. Chcemy w ten sposób połączyć rekreację z czymś co możemy dla siebie zrobić. Chcemy zrobić wszystko, żeby wpłynąć na zmianę projektowanej trasy - mówi radna Mikołowa, Ewa Chmielorz. 

Z przejazdu powstanie fotorelacja i krótki film, które zostaną zamieszczone w mediach społecznościowych związanych z Mikołowem. W czasie pikniku będzie też okazja do zrobienia zakupów.

- W ramach pikniku odbędzie się kiermasz, gdzie będzie można kupić ekologiczne pieczywa, ser, jabłka i rękodzieło - dodaje Chmielorz. 

Nie zabraknie też ekologicznych warsztatów dla najmłodszych. Na scenie zobaczymy za to pokaz tresury psów, występy cyrkowe i pokaz tańca towarzyskiego. Dla dzieciaków organizatorzy przygotowali dmuchańce i eurobungee. Natomiast ci, którzy marzą żeby się w weekend wyciszyć, będą mogli wziąć udział w warsztatach medytacji i zajęciach jogi na trawie.

To wszystko w niedzielę 26 lipca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

TAK DLA NAS NIE DLA KOLEI DUŻYCH PRĘDKOŚCI
Autor: UM Mikołów
Budowa kolei dużych prędkości w Mikołowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE