Kolej plus

i

Autor: UM Mikołów

Mikołów z dofinansowaniem w ramach projektu Kolej+. Powstanie nowa linia kolejowa

2022-04-28 15:14

Mikołów z dofinansowaniem w ramach projektu Kolej+. Dzięki temu do roku 2028 powinna zostać wybudowana dodatkowa, równoległa linia łącząca Katowice - Ligotę i Orzesze - Jaśkowice, która będzie biegła przez Mikołów.

W Mikołowie powstanie nowa linia kolejowa. Miasto otrzymało dofinansowanie w ramach projektu Kolej+. Korzyści są takie, że zwiększy się częstotliwość przejeżdżających przez miasto pociągów, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych. Krótszy będzie również czas przejazdu pociągów - mówi Tomasz Rogula z mikołowskiego Urzędu Miasta.

Dzięki temu dofinansowaniu do roku 2028 powinna zostać wybudowana dodatkowa, równoległa linia łącząca Katowice - Ligotę i Orzesze - Jaśkowice, która będzie biegła przez Mikołów. W związku z budową samego toru, wniosek o dofinansowanie zakładał również przeniesienie przystanku kolejowego w dzielnicy Kamionka - ten ma się znaleźć bliżej ulicy Kościuszki, a całkowicie nowe przystanki powstaną na Recie i w rejonie terenów przemysłowych przy osiedlu Mickiewicza.

W niedalekiej perspektywie będziemy mieli dwa tory (...) To oznacza większy komfort podróżowania nie tylko dla mieszkańców Mikołowa, ale całej Metropolii - dodaje Tomasz Rogula, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mikołów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE