Mieszkańcy Tarnowskich Gór doczekają się letniego kąpieliska. Miasto zdradziło plany

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Inwestycje

Mieszkańcy Tarnowskich Gór doczekają się letniego kąpieliska. Miasto zdradziło plany

Prezes zarządu Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyznał, że w najbliższych latach w mieście powstanie letnie kąpielisko miejsce. To bardzo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców Tarnowskich Gór.

W Tarnowskich Górach ma powstać letnie kąpielisko

W najbliższych latach w Tarnowskich Górach ma powstać letnie kąpielisko miejskie. Są plany budowy takiego obiektu, w sąsiedztwie Parku Wodnego - zapowiedział Arkadiusz Czech, burmistrz miasta. To inwestycja, na którą od lat czekają mieszkańcy. Na ten moment korzystają z kąpielisk na świeżym powietrzu, które znajdują się w Radzionkowie czy Piekarach Śląskich. 

Interpelację w sprawie wybudowania odkrytego basenu przez Tarnogórski Ośrodek Sportu i Rekreacji złożył radny Robert Mrozek-Warmiński. - Odkryty basen miejski byłby [...] dodatkową atrakcją rekreacyjną, napędzającą turystykę oraz gastronomię - na tą chwilę te pieniądze wydawane są w sąsiednich gminach - napisał przedstawiciel Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego. 

Radny argumentuje, że byłoby to "idealne uzupełnienie infrastruktury Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji". Przyznaje także, że letnie kąpielisko spełnia inne zadania niż Park Wodny, który od lat działa na terenie Tarnowskich Gór. 

- Pełni rolę rekreacyjną, towarzyską, miejsce spotkań rodzinnych (rodziny przyjeżdżają nie na godzinną kąpiel, tylko planują spędzenie całego dnia w takim miejscu - korzystając z gastronomii, grając w piłkę, paletki) - odbiega tym samym od infrastruktury znajdującej się w zamkniętym obiekcie - dodał w interpelacji Robert Mrozek-Warmiński. 

W 2024 ma zostać przygotowana koncepcja budowy kąpieliska

Na apel nadeszła odpowiedź ze strony Michała Fajer, prezesa zarządu Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przyznał, że kąpielisko letnie zostanie funkcjonalnie powiązane z Parkiem Wodnym, ale obowiązywać będzie osobna strefa biletowa. Koszt wejścia ma być preferencyjny dla mieszkańców Tarnowskich Gór. 

- Spółka posiada nieruchomości, na których może zrealizować wyżej wymieniony projekt oraz niezbędne zaplecze techniczne oraz wykwalifikowaną kadrę - odpowiedział Fajer. 

Według zapowiedzi, inwestycja zostanie zgłoszona do realizacji w ramach Strategii Rozwoju Miasta Tarnowskie Góry 2030 oraz Gminnego Programu Rewitalizacji miasta do 2030.

- Spółka zamierza sfinansować realizacje wyżej wymienionego zadania ze środków zewnętrznych, w tym mechanizmów finansowych opartych na programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2012-2027, dotacji krajowych oraz środków własnych. W kolejnym roku budżetowym planujemy przygotować koncepcję budowy wyżej wymienionego kąpieliska - możemy przeczytać w odpowiedzi na interpelację radnego. 

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE