Mieszkańcy Jaworzna protestują przeciwko wycince drzew pod fabrykę Izery. W mieście pod topór ma pójść ponad 200 hektarów lasu

2021-08-02 13:11
Mieszkańcy Jaworzna protestują przeciwko wycince drzew pod fabrykę Izery
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Mieszkańcy Jaworzna protestują przeciwko wycince drzew pod fabrykę Izery

Wycinka lasu ma być możliwa dzięki przyjętej przez Sejm specustawie. Przewiduje ona możliwość zamiany terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe na lasy, grunty i inne nieruchomości.

Mieszkańcy zbierają podpisy pod protestem w tej sprawie.

- Nam się obiecuje Izerę, ale ona nigdy nie powstanie. To jest tak samo jak z obietnica rządu PIS z 2017 roku jak polski prom, gdzie oszukano społeczeństwo po to tylko, aby zdobyć głosy. Projekt ten nie istnieje do dzisiaj. O tym, że fabryka Izery w Jaworznie nie powstanie można dowiedzieć się też z maili Pana Dworczyka - mówił nam jeden z mieszkańców.

- Dla nas jest to niezrozumiałe, że fabryka samochodów ekologicznych ma powstać na zrębie lasu. Mamy tereny poprzemysłowe, które można wykorzystać. Nie wiemy, czy np las zostanie ścięty, a teren niewykorzystany - powiedział nam inny mieszkaniec Jaworzna.

3 sierpnia petycja z podpisami oraz list od mieszkańców mają zostać przekazane Senatowi RP, który będzie po przyjęciu ustawy przez Sejm decydował o jej losie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE